Jste zde

Bezdotykové bezpečnostní snímače Balluff BID a BES

Bezdotykové bezpečnostní snímače se výborně hodí ke sledování ochranných dveří/panelů nebo pro bezpečnou detekci polohy – zejména v prostředích, v nichž je třeba počítat se znečištěním nebo prachem.

Výhody bezdotykových snímačů jsou všude tam, kde hrozí vyšší mechanické namáhání, prostředí je velmi znečištěné prachem nebo naopak je nutné ještě velmi pečlivě čistit vodnými roztoky. Díky velkému operačnímu dosahu a bezdotykovému principu funkce jsou tyto snímače necitlivé vůči mechanické vůli, například když si dveře sedají nebo nepřesně doléhají.

Ještě více flexibility pak nabízejí jejich malé konstrukční rozměry, díky nimž jsou snímače snadno integrovatelné. Také jsou téměř plně odolné proti manipulaci díky vysokým stupňům kódování a tak plně vyhovují pro aplikace s bezpečností úrovní až do PLe, příp. SIL 3

Bezdotykové bezpečnostní kódované snímače Balluff BID

Bezdotykové bezpečnostní snímače s kódovaným ovladačem se vyznačují zajištěním přístupu ochranných dveří/panelů, které jsou odolné proti manipulaci a bez opotřebení. Jsou odolné vůči znečištění, vibracím a mechanické vůli. Přístroje můžete bez problémů používat pro aplikace až do PLe, příp. SIL 3. Malé rozměry umožňují flexibilní integraci.

Bezdotykové magneticky kódované bezpečnostní spínače s přípojkou M12 vám poskytují vysokou odolnost proti manipulaci díky inteligentnímu uspořádání jazýčkových kontaktů. Snižují tak nebezpečí obcházení bezpečnostní funkce. S distanční rozpěrkou je možné bezpečnostní spínač namontovat dokonce i ve feromagnetickém prostředí.

Bezpečnostní snímač s kódovaným ovladačem (vlevo) a magneticky kódovaný bezpečnostní spínač (vpravo)  řady BID společnosti Balluf.

Indukční bezpečnostní snímače Balluf BES

Indukční bezpečnostní snímače snímají (koncové) polohy a pozice kovových objektů. Na rozdíl od běžných bezpečnostních spínačů nepotřebují speciální protikus. Pro připojení stačí konektory M12. Pomocí výstupů OSSD můžete snímače jednoduše připojit k jakémukoli libovolnému bezpečnostnímu vyhodnocování.

 

Bezpečností indukční snímače Balluff řady BES.

Odkazy:

Hodnocení článku: