Jste zde

BD Sensors – snímače tlaku a výšky hladiny vody, kalů a jiných agresivních chemikálií

Od měřících sond, přes elektronické měřicí přístroje až po přesné vyhodnocovací a zobrazovací technologie – to je BD Sensors. Produkty lze využít v mnoha průmyslových odvětvích a to i v prostorách s nebezpečím výbuchu.

Na počátku BD Sensors byly dva typy snímačů tlaku a jedna ponorná sonda na bázi polovodičového tenzometru. To se psal rok 1993. Nyní je v portfoliu více než 70 standardních výrobků od cenově výhodných OEM přístrojů až k procesním přístrojům s komunikací HART v různých typech pouzder.

Vestavné sondy pro měření výšky hladiny

Měření výšky hladiny v průmyslu má řadu specických požadavků podle typu kapaliny, teploty, ale také podle nádob. Tomu musí odpovídat také výběr variant  elektrických a mechanických připojení, které lze kombinovat s nerezovou či keramickou membránou a materiálem pouzdra z nerezové oceli či plastu a řadou těsnicích materiálů. Sondy se proto hodí prakticky pro všechna kapalná média a pro téměř všechny průmyslové technologie. 

Vestavná sonda LMK 331

Vestavná sonda LMK331 byla navržena speciálně pro měření výšky hladiny a procesní měřicí techniku a je vhodná pro měření tlaku kapalin, olejů a plynů. Díky čelnímu umístění tlakového senzoru je možné nasazení také v hustých nebo znečištěných médiích. Pro využití v obzvláště agresivních médiích doporučujeme tlakovou přípojku z materiálu PVDF. Profil produktu doplňuje také možnost volby např. jiskrově bezpečného provedení či verze SIL 2.

Vlastnosti:

 • Rozsah měření 0 až 4 m H2O do 0 až 600 m H2O
 • PVDF nebo nerezové pouzdro
 • Odpadní voda, kaly, agresivní média, řada kyselin a louhů
 • Šroubení: G ¾” čelní
 • Výstupní signál 2vodiče: 4 ... 20 mA, 3vodiče: 0 … 20 mA / 0 … 10 V

Ponorné sondy pro měření výšky hladiny

BD SENSORS nabízí širokou škálu ponorných sond, které jsou speciálně navrženy pro měření výšky hladiny kapalin a viskózních médií, stejně jako výšky hladiny vod a odpadních vod. Senzor funguje na bázi hydrostatického tlaku, výška hladiny je tedy určena měřením tlaku.

Ponorné sondy kombinují různé materiály, senzory tlaku a průměry těla, a tak již ve svém standardním provedení nabízejí vhodná řešení pro nejčastější instalační podmínky. Konstrukce dělitelných ponorných sond umožňuje snadné oddělení kabelového dílu od sondy, bez použití přídavného nářadí. Nespornou výhodou je pak snadná údržba nebo servis. Mezi další provedení snímačů patří ponorné sondy s integrovanou přepěťovou ochranou, teplotním čidlem a data loggerem, stejně tak jako sondy s komunikačním rozhraním RS 485 a HART protokolem (DMP 331i, DMP 333i, LMP 331i).

Ponorná sonda LMK 858

Plastová ponorná sonda LMK 858 byla vyvinuta pro měření výšky hladiny agresivních médií. Sondu je možné nasadit do hustých médií, jako např. kaly či jiná hustá média. Pro zjednodušení skladování a údržby sond je možno snadno prostřednictvím speciálního konektoru oddělit kabelový díl. Tak jsou vyloučeny nákladné elektromontážní operace při případné změně sond. Hlavní oblasti použití je v odpadních vodách měření nízkých úrovní výšky hladiny čištění a monitorování úrovně spodní vody. Další použití je hlídání stavu hladiny různých druhů kyselin a louhů.

Vlastnosti:

 • Rozsahy od 0 až 40 cm H2O do 0 až 100 m H2O
 • PVC pouzdro, průměr 45 mm
 • Možnost oddělení kabelového dílu
 • Odpadní voda, kaly, agresivní média
 • Analogový výstup 2vodiče: 4 ... 20 mA, 3vodiče: 0 ... 10 V
 • Možnost oddělení kabelového dílu
 • Chemická odolnost
 • Průměr 45 mm
 • Membrána 99,9 % AI2O3

Tlakové spínače s displejem

K dispozici jsou tlakové spínače až se 4 spínacími body. Podle požadavku je možné využít tyto univerzální snímače tlaku s displejem a spínacím výstupem jako tlakové snímače, elektronické tlakové spínače či jako digitální manometry. Na základě jednoduché manipulace a rozmanitého softwaru (volně konfigurovatelné spínací body a hystereze, zpoždění sepnutí, paměť minimálních a maximálních hodnot, přestavitelný displej a analogový výstup atd.) se přístroje řady DS 2XX hodí jako inteligentní tlakové spínače pro zařízení a strojírenství stejně jako pro technologické procesy.

Tlakový spínač DS 210

Elektronický tlakový spínač DS 210 v sobě kombinuje inteligentní tlakový spínač a digitální displej a byl navržen speciálně pro měření velmi malých tlaků a podtlakové aplikace. Snímač je vhodný pro média jako jsou plyny, stlačený vzduch a řídká neagresivní média. Ve standardním provedení je DS 210 v nabídce se spínacími výstupy PNP a s modulem otočného displeje. Dodatečně lze dodat v jiskrově bezpečném provedení nebo s analogovým výstupem.

Vlastnosti:

 • Rozsahy od 0 až 10 mbar do 0 až 1 bar
 • Polovodičový tenzometr bez oddělovací membrány
 • Plyny, stlačený vzduch, neagresivní média
 • Zobrazení měřených hodnot na 4místném LED displeji
 • Otočný a nastavitelný modul displeje
 • Analogový výstup 2vodiče: 4 ... 20 mA
 • Analogový výstup 3vodiče: 4 … 20 mA / 0 … 10 V

 

BD Sensors se mimo vývoji senzorů věnuje také projektu BDSAT. Dne 3.1.2023 v odpoledních hodinách byl na oběžnou dráhu vynesen cubesat BDSAT-2, a to raketou Falcon 9 společnosti SpaceX. Vše proběhlo v pořádku a nyní jsou již přijímána telemetrická data. V tomto projektu BD Sensors bude testovat tlakové senzory v podmínkách otevřeného kosmu. Víc informací naleznete na https://www.bdsat.cz

www.bdsensors.cz/ 

BD Sensors představí svá řešení také na veletrhu Amper 2023.
29. mezinárodní veletrh elektrotechniky, energetiky, automatizace, komunikace, osvětlení a zabezpečení se koná v Brně 21.-23.3.2023. 
www.amper.cz

Hodnocení článku: