Jste zde

Banner LTF - přesný laserový senzor s velkým dosahem

Laserové měřicí senzory řady LTF detekují objekty bez ohledu na barvu, materiál nebo lesklost povrchu ve vzdálenosti až 12 m.

Společnost Turck rozšířila nabídku laserových senzorů o novou řadu LTF s měřicím principem založeným na principu ToF, tedy "době letu světla". Tento laserový senzor s měřením vzdálenosti až do 12 metrů nabízí velmi dobrou kombinaci přesnosti, opakovatelnosti a měřicího rozsahu.

Senzor obsahuje laser třídy 2 a malý, dobře viditelný bod, díky kterému se snímač snadno nastavuje a má vysoký zisk. Stejný senzor, který má opakovatelnost lepší, než 3 milimetry a přesnost ± 10 milimetrů také spolehlivě detekuje černé objekty do 7 metrů a bílé objekty až do 12 metrů.

Kromě přesného měření vzdálenost, zajišťuje LTF shodné měření objektů bez ohledu na úhel natočení, podmínky prostředí nebo stálost okolního osvětlení. Dynamicky regulovaný laserový senzor také snímá objekty různých materiálů a tvarů. Výkon laseru se zvyšuje pro tmavé objekty nebo objekty snímané pod velkým úhlem, pro lesklé objekty je výkon nižší.

Díky snadnému nastavení, může LTF začít měřit ihned po vybalení z krabice. V pouhých třech krocích se senzor snadno namontuje, seřídí a poskytne měření v reálném čase. Uživatelé mohou volit mezi několika učícími režimy pro rozmanité aplikace. Dostupné jsou také pokročilejší měřicí režimy, časovače a odolnost vůči přeslechům.

Dobře čitelný a intuitivní dvouřádkový 8místný displej pomáhá při nastavení LTF a pohybu v menu. LED indikátory navíc poskytují zřetelnou signalizaci stavu analogového a diskrétního výstupu i napájení. Díky robustnímu pozinkovanému pouzdru a stupni krytí IP67 dokáže LTF vyhovět i aplikacím v drsném prostředí.

Odkazy:

Hodnocení článku: