Jste zde

Autonomní monitorování teploty od DPS po elektrické rozvodny

Širokospektrální infrakamera thermoIMAGER TIM41 8-14 µm s rozlišením 384x240 pixelů má nastavitelné měřící rozsahy pokrývající teploty od -20 do +900°C. Její výjimečnost spočívá v možnosti autonomní práce bez připojení k PC.

thermoIMAGER TIM41

Do skupiny kamer pro zpracování tepelného obrazu přibyl model thermoIMAGER TIM41. Širokospektrální infrakamera 8-14 µm s rozlišením 384x240 pixelů má nastavitelné měřící rozsahy pokrývající teploty od -20 do +900°C. Její výjimečnost spočívá v možnosti autonomní práce bez připojení k PC.

Po nastavení a nakonfigurování měřících úloh je dokáže vyhodnocovat úplně samostatně a výsledky odesílat přes galvanicky oddělené procesní rozhraní například do PLC. K dispozici je až devět unifikovaných vstupů/výstupů průmyslového PIF rozhraní, z toho 3 výstupy analogového teplotního signálu (4-20mA či 0-10V), 3 alarmové výstupy a 3 vstupy.

Kamera je v kompaktním kovovém pouzdře s vestavěným motorickým dálkově ovládaným zaostřováním. Zákazník má na výběr z několika objektivů, které budou šířkou záběru vyhovovat jeho aplikaci. Ke kamerám nabízíme bohaté příslušenství např. na ochranu proti prachu a vysokým okolním teplotám. Řízeně ovládaná kovová clona ochrání objektiv před mechanickým poškozením.

Infrakamery thermoIMAGER TIM41 mají uplatnění v průmyslu jako nástroj protipožární ochrany, měření teploty malých pohybujících se objektů (funkce hot spot finder), měření teploty předmětů s nízkou emisivitou přes přirozené otvory (vytváří černé těleso) apod. Pokud potřebujete tepelný obraz zobrazit, je k dispozici Ethernet (PoE) a USB rozhraní.

Výběr objektivu je důležitý

Objektiv této infrakamery je fixní a jeho volba se provádí již při objednání kamery, proto je potřeba vyspecifikovat její účel a umístění. Vždy se snažíme vybrat co nejmenší možný objektiv, který nám vytvoří obraz s dostatečným záběrem, abychom viděli všechny měřené objekty. Proto u monitorování DPS či jiných součástí stroje zvolíme objektiv malý, ale pro monitorování například elektrické rozvodny (z důvodu přehřívání způsobeným vysokým přechodovým odporem) musíme většinou zvolit objektiv největší. V tom případě je zorné pole velké, ale aby nebyl i jeden pixel teplotního obrazu pro požadavky zákazníka příliš velký, je potřeba vyšší rozlišení, které TIM 41 nabízí. Díky tomu TIM 41 vyniká nad TIM 8, naší druhou autonomní kamerou a to při zachování příznivé ceny.

Na našich internetových stránkách můžete vytipovat pro Vás vhodnou optiku. Neváhejte zkontaktovat naši technickou podporu, rádi Vám s tím pomůžeme.

Autonomní mód jako největší přednost

Autonomní mód se hodí i do řídícího centra, kdy není potřeba mít několik počítačů se zapnutým programem TIM Connect, ale stačí zapnout obraz konkrétní kamery při alarmu. Kamera je totiž i po odpojení od PC funkční a je schopna vyhodnocovat a posílat nastavené alarmy pro vybrané oblasti až do 9 výstupů při použití průmyslového PIF rozhraní. Další využití je pro automatizaci řízení výrobní linky, regulování výkonu ohřevu apod. Pro více detailů navštivte naše stránky www.micro-epsilon.cz popřípadě nás zkontaktujte.

Hodnocení článku: