Jste zde

AMPER 2016: ve znamení automatizace budov

V dnešní době se automatizaci budov věnuje mnoho firem. Náročnější lidé chtějí ovládat teplotu či světlo v jednotlivých částech domu přes mobil. Měření energií (voda, plyn, elektřina) se zase stává součástí elektroinstalace. Bezdrátová technologie pak začíná převládat nad klasickou.

 
Je však otázka, zda má tato cesta budoucnost. Pojďme se podívat, jaké novinky nás čekají v roce 2016.
 
 

ABB

Velký hráč v tomto oboru. V nabídce jsou nyní tlačítkové snímače jednonásobné a dvojnásobné, snímač tlačítkový s LC displejem, termostat prostorový s otočným ovladačem i termostat programovatelný s LC displejem a samozřejmě snímač pohybu.
 
Designová řada Levit® obsahuje veškeré přístrojové vybavení, které může elegantně doplnit každou inteligentní elektroinstalaci. Datové zásuvky, televizní zásuvky, moderní kryty pro HDMI, USB zásuvky, zásuvky centrálního vysávání a internetové nebo FM rádio do zdi. Pomocí Modulu přijímače RF868 lze inteligentní elektroinstalaci Ego-n ovládat i prostřednictvím RF vysílačů, které má společnost ABB v řadě Levit již od loňského jara. Více informací získáte na www.ego-n.cz.
 
ABB - Inteligentní elektroinstalace ego-n 

Cue system

Integruje různé přístroje, protokoly a systémy založené na technologiích rozšířených po celém světě: KNX, DALI, Modbus, EnOcean, DLNA, Philips Hue a mnoho dalších. Umožňuje výměnu dat mezi těmito zařízeními a systémy.
 
Cue System - přehled podporovaných protokolů

FOXON s.r.o.

Přináší ucelenou řadu konkrétních řešení "IoT = Internetu věcí" pro oblasti chytrých měst a budov (IoT - Internet of Things) a také pro oblasti průmyslového použití IIoT a M2M (IIoT - Industrial Internet of Things). Automatizované řízení budov je postaveno na systému Loxone.  Disponuje vlastním a bezplatným cloudovým řešením, díky kterému máte přehled o všem důležitém a na dálku můžete ovládat světla, topení a cokoliv dalšího. 
 
http://fiot.cz/produkty/item/3-fazovy-elektromer-modbus
LOXON - 3f elektroměr
 

REM-technik

Představuje novinku německé společnosti Thermokon - moderní designový termostat LCF Touch, který se používá pro individuální regulaci teploty v komerčních, průmyslových a obytných budovách. Je určen pro dvoutrubkové a čtyřtrubkové fan coilové jednotky. Zařízení kombinuje digitální technologii s velkým dotykovým LCD displejem, která umožňuje intuitivní ovládání jednotlivých místností. Ovládací panel má integrovaný 7denní časový program se 4 režimy na den. Termostat je určen pro montáž na zeď (do elektroinstalační krabice). 
 
Termostat LCF Touch Thermokon

Ropreoso

Dodavatel řídicího systému Crestron. Nabízí řešení pro domy, byty a komerční prostory. Zajišťuje kompletní rozsah dodávky od projekční činnosti, návrhu systému až po realizaci a následné servisní služby.
 
Vizualizace odRopreoso

Schneider electric

Co lze na jističi ještě vymyslet? Acti 9 jsou modulární jističe, které spojuje účinnost a maximální možná bezpečnost. Schneider electric má široký záběr - od rozvodů elektrické energie přes průmyslovou automatizaci, automatizaci a zabezpečení budov i domácností, energetický monitoring a úspory energie po napájení a chlazení kritických aplikací. Novinkou jsou kompenzační stykače od 12,5 do 25 kVar. Kompenzační stykače pro spínání kondenzátorových baterií jsou vybaveny specifickými bloky přídavných kontaktů, které zapínají s předstihem před hlavními póly.
 
Kompenzační stykač do výkonu 25 kVar

TECO- Advanced automation

Tecomat Foxtrot je nový, malý modulární řídicí a regulační systém od společnosti Teco a.s. Díky výkonné procesorové jednotce s bohatými komunikačními schopnostmi, promyšlenému systému vstupně / výstupních periferií či originálnímu propojení se světem inteligentních elektroinstalací může být Tecomat Foxtrot právem označován za řídicí systém "nové generace".
 
Tecomat Foxtrot CP1015

WAGO

Neznám elektroinstalaci, ve které není použita Wago svorka. Novinkou je hospodárná alternativa pro vodiče do 4 mm2: instalační krabicová svorka Wago řady 773. Možnost přímého zapojení plných vodičů bez použití nástrojů (zásuvný svorkový spoj PUSH WIRE®). Instalace je tak rychlejší, snadnější, bezpečnější.
 
Wago svorky řady 773
 
 
Vybral jsem jen namátkou několik firem, které působí stabilně na trhu řadu let a jsou v tomto oboru průkopníky. Určitě neváhejte navštívit AMPER 2016, kde na vás čeká řada dalších zajímavých firem, které určitě mají co nabídnout. (Jablotron, Sofim, Revos,HDL automatik a další).
 
 
Hodnocení článku: