Jste zde

Automatizace nového brněnského datacentra pomocí řídicího systému Unipi technology

Na moderní datacentra jsou kladené vysoké nároky, ideálním řešením pro jejich splnění a eliminaci rizik představuje automatizace kritických procesů pomocí řídicích jednotek Unipi Axon.

V nově otevřeném brněnském datacentru společnosti Faster CZ se jednotky Unipi Axon starají o velké množství procesů – od řízení chladících okruhů a dieselagregátů, přes měření diferenčního tlaku až po přesnou fakturaci spotřebované energie zákazníkům.

Řízení a monitoring dieselagregátů

Kontroléry Axon L505 sledují provozní parametry dieselagregátů (teplota a množství oleje, napětí v akumulátorech, otáčky apod.) včetně monitoringu zbývajícího času do údržby, provozních hodin a dalších parametrů. Agregáty jsou vybaveny vlastními řídicími jednotkami, se kterými centrální kontroléry Axon komunikují přes rozhraní RS485 (protokol Modbus RTU) a paralelně přes Ethernet (protokol Modbus TCP).

Technická obrazovka dieselagregátů v softwaru Mervis

Řízení chladících okruhů

Každý okruh je řízen kontrolérem Unipi Axon M515, doplněným o rozšiřující moduly Unipi Extension xS10 a xS30. Jednotka odečítá údaje ze soustavy průtokoměrů, teploměrů a dalších senzorů. Pomocí dálkově ovládaných ventilů následně reguluje průtok chladiva a proporcionálně řídí výkon chladících ventilátorů pro optimální chlazení serverů. V případě poruchy kontroléru pak má obsluha datacentra možnost celou chladící soustavu ovládat manuálně pomocí fyzických spínačů.

Hlavní obrazovka chladícího systému. Zobrazeny jsou teploty v jednotlivých místnostech, stav světel, stav dveří (otevřeno/zavřeno), stav ventilátorů a poloha regulačních ventilů.

Pokračování případové studie si můžete přečíst zde.

www.unipi.technology

 

.

Hodnocení článku: