Jste zde

ATOP: EF24 – Plynulý převod Ethernet / Optika

Řada EF24 zajišťuje plynulý převod ethernet komunikace 10/100/1 000 BASE-T (X) RJ45 na optické vlákno (konektory SC i SFP). Zařízení mají robustní kovové pouzdro, které je odolné vůči rušení. Převodníky jsou schopny spolehlivě pracovat v průmyslovém rozsahu teplot (-10°C až +70°C).

Společnost Atop byla založena na Tchaj-wanu před více než 25 lety. Stala se předním výrobcem zařízení pro průmyslové sítě a systémy typu pick-to-light. Systémy Pick to Light jsou známé především z oblasti logistiky. Jedná se o bezpapírovou metodu zpracování objednávek a jejich vyskladnění, kde na základě údajů z podnikovém systému jsou rozsvíceny příslušné regálové pozice. Společnost Atop má zkušenosti s řešením na míru a díky své schopnosti inovovat si vytvořila skvělou pověst mezi mnoha průmyslovými odvětvími. Její špičkový vývojový team má zkušenosti s návrhem hardwaru, firmwaru a softwaru včetně spolehlivé implementace.

Řada EF24 zajišťuje plynulý převod ethernet komunikace 10/100/1 000 BASE-T (X) RJ45 na optické vlákno (konektory SC i SFP). K dispozici jsou verze s jedním nebo dvěma konektory pro optické vlákno. Jeho dvouportová verze poskytuje funkce Fiber Repeater nebo mediální rozšíření ve 100/1000 BASE-(F)X. Zařízení mají robustní kovové pouzdro, které je odolné vůči rušení.

Na každém zařízení je DIP switch přepínač, který slouží ke konfiguraci daného zařízení. Pomocí něj lze volit pokročilejší funkce jako je rychlost optického vlákna, funkci fiber auto negotiation, která automaticky zvolí rychlost a režim dle zařízení připojeného na druhém konci kabelu, různé úsporné režimy, podporu jumbo rámců, přesměrování a jiné.

Vlastnosti

  • Režim přesměrování
  • Optické konektory SC i SFP
  • Redundantní příkon pro větší spolehlivost
  • Podporuje jumbo pakety do 9 kB bytů
  • Funkce Link Fault Pass-Through (LFP) a Link Loss Carry Forward
  • Provozní teplota: -10 °C ~až 70 °C
  • Pracuje v režimu Media Converter nebo Fiber Repeater (Série 2)

 

Mechanické rozměry

Více informací o naleznete na stránkách výrobce: Media converters ef24-series a na stránkách obchod.hw.cz: https://obchod.hw.cz/eshop/produkty/kategorie/prumyslove-switche-atop.

Produkty a řešení ATOP Technologies nabízí HW server jako distributor pro Česko a Slovensko. Máte zájem o tyto produkty? Kontaktujte našeho specialistu, který se Vám bude rád věnovat - p. Petr Burda (burda@hw.cz), +420 607 090 474).

Přílohy: 
Hodnocení článku: