Jste zde

Aplikace výběru PhotoMOS relé pro smart telefony

Vyzkoušeli jsme novou bezplatnou aplikaci společnosti Panasonic Electric Works, která Vás provede kompletní nabídkou relé PhotoMOS. Nabízí spoustu věcí navíc a stojí za pozornost.

Nabídnout pro zájemce, uživatele a zákazníky něco užitečného pro smarty, tedy chytré mobilní telefony, je výborná věc, pokud aplikace má opravdu co nabídnout a není jenom tak. Tenhle program Vás v tomto nezklame, test probíhal na smartu XPERIA s poslední verzí Androidu, všechny screenshoty jsou přímo z mobilu.

Aplikaci nabízí PEW zdarma jak pro verzi Android tak pro iOS (iPhone, iPad), na Google Play a App Store. Stačí si je najít v patřičné nabídce. Ovšem jestliže se Vám ji nechce hledat, naskenujte QR kód z obrázku.

 

Funguje to, po skenu se objeví odkaz, který Vás dovede přímo ke stažení aplikace pro Androidní telefony.

 

Instalace a spuštění pak probíhá standardně jako u stovek jiných programů přes sympatickou ikonu.

 

PhotoMOS relé můžeme vybírat podle několika kritérií, záleží jen na tom, co si kdo lépe pamatuje, nebo preferuje. Zda podle typu pouzdra, technických parametrů, nebo přímo podle čísla produktu. To je výhodné v situaci, kdy si potřebujete zjistit, co máte vlastně před sebou za součástku, kde je vidět jen její číslo.

 

Pro zkoušku jsme zkusili vybrat právě relé, které jsme měli před nedávnem v našem testu. Při zadávání typového čísla se automaticky nabízí odpovídající typy, přičemž je dobré si zapnout T9 slovník.

 

Po potvrzení výběru aplikace zobrazí všechny potřebné údaje o spínači. Vše funguje až na několik doplňkových funkcí, bez nutnosti připojení k internetu což je výborné, ne vždy totiž máme tuhle možnost k dispozici.

Pro každé relé jsou zde k dispozici technické parametry, náhled a schéma zapojení.

 

Nyní přichází na řadu zmíněné zajímavosti a další funkce. Stačí totiž přes další ikonu nabídky (vedle domečku, nebo-li návratu na hlavní stranu aplikace) zobrazit option menu, kde si třeba přidáme nalezený produkt do oblíbených a nemusíme jej v budoucnu znovu hledat, nebo si stáhneme v pdf datový list a další funkce podle nabídky.

 

Tady už je jedna z mála položek, které vyžadují připojení k internetu, stažení pdf listu, který se poté automaticky otevře v instalovaném prohlížeči.

 

A hlavně se pak celý uloží ve složce stažených souborů, takže je k dispozici kdykoliv i bez připojení k internetu a můžeme si jej kopírovat kam chceme.

 

Další výborná funkce je vyhledávání typu podle parametrů. Stačí zadat, co potřebujeme a ihned je vidět, kolik relé vyhovuje našemu zadání.

 

Ty se nám zobrazí v klasickém seznamu a můžeme vidět jejich parametry stejně, jako při vyhledávání podle typu PhotoMOS relé.

 

Pokud Vám tyto spínací prvky nic neříkají, nebo si nemůžete vzpomenout, stačí si zobrazit něco jako vysvětlivky. V přehledném velkém seznamu témat Vám aplikace ukáže, o co vlastně jde. 

 

V předposledním a posledním dolním menu si pak můžeme přečíst něco o výrobci Panasonic Electric Works a kontaktu na něj. Ty jsou k dispozici pouze na centrálu do Německa, není možnost aspoň při online připojení zobrazit kontakty podle regionů.


Závěr:

Relé PhotoMOS společnosti Panasonic Electric Works sjednocují výhody polovodičových relé s typickými vlastnostmi elektromechanických relé. Moderní polovodičové technologie umožňují rychlé, tiché a bezkontaktní spínání v miniaturních velikostech. Právě tahle aplikace vám pomůže najít v portfoliu několika stovek různých PhotoMOS relé právě to optimální.

Jaroslav Blažek


Doplňující odkazy k článku:

Panasonic Electric Works Česká republika, informace a podpora: http://www.panasonic-electric-works.cz/pewcz/en/html/843.php

PhotoMOS relé Panasonic Electric Works: http://www.panasonic-electric-works.cz/pewcz/en/html/photomos.php

 
Další články o PLC, Scada/HMI, pohonech, software a komponentech nejen pro průmyslové aplikace najdete na http://automatizace.hw.cz
 
Hodnocení článku: