Jste zde

Android aplikace Siemens přepočtu frekvence na otáčky AC motoru

Celkem jednoduchá aplikace, která umožní v obou směrech přepočítat frekvenci střídavého motoru s různým počtem pólů na otáčky a naopak.

Že se dají i jednoduché aplikace vybavit nějakým bonusem navíc, ukazuje právě tento jednoúčelový nástroj.

Frequency to speed converter je přesný název naší aplikace od Siemens AG, která ovšem platí obecně pro všechny patřičné AC motory. Najdete ji samozřejmě na Google Play.

 

Graficky je software povedený, obrázek měniče Sinamics pro čerpadla všemu dominuje.

 

Nainstalováno raz-dva, nevím proč, se zavedenému označení ikona říká v Androidu zkratka. Některé věci je lépe nevědět.

 

Ikona aplikace je ale hezká, uvidíme co vše tento software umí.

 

Jediné okno programu nepotřebuje žádný komentář. Předvolíte počet pólů motoru a následně již jen nastavíte frekvenci nebo otáčky. Co se změní nahoře, se okamžitě projeví dole a naopak. Výpočet samozřejmě nepočítá se skluzem motoru, takže se jedná o teoretická čísla, což ale zase tak nevadí, i když by byla zajímavá možnost tuto veličinu zadat. 

Klikněte si na obrázek pro zvětšení.

 

Pro nastavení hodnot slouží tahový jezdec, jemně pak nastavíte číslo přes +/- tlačítka.

 

Aplikace má vlastní navigaci ve spodní části, ikony jsou srozumitelné. Například video Vás navede přímo na YouTube k ukázkám Siemens produktů.

 

Jako zmiňovaný bonus je zajímavá ikona technické podpory. Zadáte zemi, kde se nacházíte, nebo pro kterou chcete kontakt zobrazit, dále region a oblast podpory.

 

Potvrdíte OK a aplikace Vám okamžitě ukáže spojení na Siemens servis. U nás samozřejmě servisní středisko Siemens v Bradleci u Mladé Boleslavi včetně všech kontaktů.

Závěr: 

Je vidět že aplikací pro Android existuje dost a dost, ale obecně platí, že spousta jich je v podstatě k ničemu. Jestliže pochází z produkce velké firmy, máte aspoň záruku, že bude dělat to co má, třeba i s nějakým bonusem navíc.

Jaroslav Blažek


Doplňující odkazy k článku:

Aplikace Frequency to speed converter: https://play.google.com/store/apps/details?id=air.de.hlstudios.siemens.frequenzumrechner&feature=search_result#?t=W10  

 

Další články o PLC, Scada/HMI, pohonech, software a komponentech nejen pro průmyslové aplikace najdete na http://automatizace.hw.cz

 

Hodnocení článku: