Jste zde

WAGO GELBOX ochrání instalační svorky před vlhkostí

Kompaktní krabička vyplněná bezsilikonovým gelem chrání svorky před vlhkostí se stupněm krytí IPx8. Gelbox můžete použít v běžných instalačních krabičkách s WAGO svorkami série 221 a 2273. Určitě je vyzkoušejte! V SOS electronic je máme skladem.

Kondenzace, silné srážky, stříkající voda - to jsou věci, které nemá elektřina ráda. Obvyklým osvědčeným řešením ochrany před zkratem je vodotěsná krabička.

Nyní však Wago přináší řešení, které je ještě rychlejší, ještě jednodušší a ještě spolehlivější - WAGO Gelbox (např. 207-1333)!

Co je to WAGO Gelbox?

Je to kompaktní krabička vyplněná bezsilikonovým gelem. Gelbox je k dispozici v šesti velikostech a poskytuje stupeň krytí IPx8 při použití s Wago svorkami série 221 a 2273. Tento stupeň znamená, že svorky jsou zcela chráněny před vlhkostí, mohou být trvale ponořeny do vody. Na rozdíl od jiných "silikonových řešení" je Gelbox řešením, kdy je spoj možné rozebrat a použít k propojení tytéž vodiče.

Kde může být Gelbox použit?

WAGO Gelbox 207-1331 může být použit v širokém rozsahu nízkonapěťových aplikací. U aplikací se síťovým napětím 230Vac, kde je třeba zajistit dvojitou izolaci, musí být Gelbox ještě v instalační krabičce (která již nemusí být vodotěsná). U aplikací s nízkým bezpečným napětím stačí použít Gelbox bez instalační krabičky.

Jak se má WAGO Gelbox používat?

Instalace je snadná: otevřete krabičku, vložte svorku, zavřete krabičku. Gel, kterým je krabička vyplněna, zcela obalí svorku a zajistí tak vodotěsnost. Díky kompaktním rozměrům je Gelbox použitelný v každé instalační krabičce. Při potřebě změny zapojení je velmi jednoduché Gelbox otevřít a vodiče propojit dle aktuální potřeby. Wago ovšem garantuje krytí IPx8 při použití nových svorek a nového Gelboxu.

Proč použít WAGO Gelbox?

WAGO Gelbox poskytuje zcela novou možnost jak chránit svorky před vlhkostí. To znamená, že Gelbox lze použít v běžných instalačních krabičkách ať už na stěně nebo ve stropě. Především nemusíte mísit žádné složky k přípravě gelu. Dále nemusíte čekat, až gel ztuhne nebo vyschne. Navíc neobsahuje gel žádné nebezpečné látky, chemikálie již zreagovaly a jsou připraveny k okamžitému použití.
Gelbox je již předvyplněný, po vložení svorky okamžitě plní svůj účel - rychle, jednoduše a spolehlivě.

Nebezpečí zkratu?

Jak vlastně vzniká vlhkost v instalační krabičce? Kondenzace vzniká například při prudké změně teploty. To je běžné na jaře a na podzim, například když se teplý vzduch zevnitř budovy dostane na studené stěny budovy a prudce se ochladí. Změny teploty vedou i ke změně tlaku, čerstvý vzduch může proudit kolem svorek a přinášet vlhkost. Ale i silný déšť nebo stříkající voda poblíž instalační krabičky v ní může způsobit zvýšenou vlhkost.

Pro které svorky je WAGO Gelbox vhodný?

WAGO Gelbox byl testován v kombinaci se svorkami WAGO 2273 a WAGO 221, je k dispozici v šesti velikostech. Prohlédněte si tabulku doporučených kombinací Gelboxu a svorky Wago. 
Povolené kombinace instalačních svorek a Gelboxu

Poznámka: při jiné kombinaci nelze zaručit stupeň ochrany IPx8.

Mohu WAGO Gelbox opakovaně použít?

Ne: Aby bylo možné garantovat stupeň krytí IPx8 je nutné po rozebrání použít nové svorky a nový Gelbox.

Jak dlouho může být WAGO Gelbox skladován?

Gelbox může být skladován neomezeně dlouho. Produkty (např. 207-1333) jsou dostupné přímo ze skladu SOS electronic, takže si je můžete rovnou i vyzkoušet. Další otázky k produktům značky WAGO vám v SOS electronic rádi zodpoví na adrese info@soselectronic.cz

 Výhody WAGO Gelbox:

  • Snadné, rychlé a bezpečné použití
  • Okamžité použití, spoj je později přístupný
  • Bez obsahu silikonů
  • Žádné nebezpečné chemikálie
  • Prakticky neomezeně skladovatelné
  • Gelbox byl testován s Wago svorkami a IPx8 certifikován

 

Download a odkazy:

Hodnocení článku: