Jste zde

Systém MD7 IO-Link: master a rozbočovače pro širokou škálu automatizačních úkolů

Systém MD7 od společnosti Leuze tvoří jádro všestranné, transparentní a výkonné automatizace. Kromě procesních dat přenášejí IO-Link senzory také informace o zařízení, diagnostická data a informace o stavových datech.

Senzory a akční členy lze flexibilně integrovat do stávající infrastruktury pomocí různých průmyslových sběrnic a řídicích systémů prostřednictvím multi protokolového IO-Link masteru. Informace o procesech a zařízeních se přenášejí z jednotlivých zařízení IO-Link do systémů správy na vyšší úrovni nebo cloudových aplikací. Uvedení do provozu, parametrizace a diagnostika modulů IO-Link od společnosti Leuze a připojených senzorů a akčních členů se provádí centrálně pomocí webového prohlížeče. S rozbočovači IO-Link lze systém dále ekonomicky a podle potřeby rozšiřovat. I / O moduly s komunikací na základě Ethernetu a technologií IO-Link od společnosti Leuze spojují data a propojují jednotlivé moduly stroje s řízením a systémy vyšší úrovně. To umožňuje modulární konstrukci stroje.

Systém MD7 nyní umožňuje připojení až 128 digitálních signálů kombinací ethernetového hlavního modulu s  8 nebo 16 portovými DI rozbočovači. U variant s více protokoly je nyní možné komunikovat prostřednictvím různých protokolů (PROFINET, EtherNet IP, Modbus) přes jeden hlavní master. Doposud byla k dispozici pouze zařízení s jedním z protokolů.

Nové moduly průmyslové sběrnice mají také porty třídy B, které poskytují vyšší výkon. To znamená, že tyto porty nyní mohou také s dostatečným výkonem napájet akční členy a rozšiřují možné případy použití masterů, např. aplikace s ventily.

Výhody na první pohled

  • Flexibilní plánování a snížené skladovací náklady
  • Redukce instalačního úsilí a efektivní využití systému ve stísněných instalačních prostorech
  • Pohodlná vzdálená parametrizace senzorů a akčních členů
  • Snížené náklady během celého životního cyklu díky možnostem preventivní údržby
  • Vysoká úroveň standardizace ve stroji díky jednomu koordinovanému systému

Nejdůležitější vlastnosti

Flexibilní integrace do řízení a cloudu

IO-Link master společnosti Leuze je schopen pracovat s různými protokoly. Podporují ethernetové protokoly založené na Ethernetu PROFINET a Ethernet/IP, stejně jako Modbus TCP. To znamená, že moduly lze použít s nejoblíbenějšími řídicími systémy. Zvyšující úroveň standardizace strojů a nižší složitost vede ke snížení nákladů na skladové zásoby a údržbu zařízení. Leuze také nabízí modul, který k průmyslovému protokolu přidává i komunikaci OPC UA a lze jej přímo integrovat do cloudových systémů. Díky své webové konfiguraci jej lze provozovat také jako samostatné řešení.

Snížené instalační úsilí

IO-Link moduly společnosti Leuze jsou napájeny přes standardní konektory M12. Díky schopnosti jednoho modulu pracovat s více protokoly lze jej použít pro Ethernet a PROFINET komunikaci. Tím se snižuje počet potřebných modelů a zjednodušuje skladování.
S maximálním přípustným proudem až 16 A, konektory M12 s kódováním L nabízejí také přibližně o 80% více energie než 7/8 "konektory. Více modulů může být zapojeno bez nutnosti dalšího přídavného napájení. Je potřeba méně napájecích zdrojů a redukuje se paralelní kabeláž, aby bylo možné využít v plném rozsahu i těsné instalační prostory.

Vysoká transparentnost

Systém MD7 nabízí vysokou transparentnost dat
a procesů. Master umožňuje mnoho způsobů, jak načíst diagnostická data a stavové informace - buď přímo ze zařízení, nebo přes web serveru. Zařízení IO-Link lze plně konfigurovat prostřednictvím webového serveru
a parametrů ve formě IODD. S nástrojem Leuze Service Tool nabízí další výkonný software mimo jiné s následujícími funkcemi:

  • Správa zařízení: Automatické nalezení v síti zařízení Leuze, zobrazení typ zařízení a verze firmwaru
  • Efektivní konfigurace sítě, např. přiřazení IP adresy
  • Rychlá identifikace jednotlivých zařízení v síti pomocí funkce WINK (blikající LED displej)
  • Zálohování nastavení zařízení

Integrovaný systém

Koordinovaný systém masterů a senzorů IO-Link zvyšuje úroveň standardizace vašeho stroje. Rozbočovače IO-Link umožňují, aby bylo velké množství digitálních senzorů integrováno do vašeho systému s efektivními náklady. Jako jeden ze zakládajících členů konsorcium IO-Link se společnost Leuze od roku 2002 aktivně podílí na dalším vývoji standardu otevřeného rozhraní. Tím je zajištěno, že I/O moduly s technologií
 IO-Link od Leuze komunikují s výrobky od ostatních výrobců, čímž získáte investici do budoucnosti.

Technická data

Více informací, odkazy:

Hodnocení článku: