Jste zde

Robustní a spolehlivé AC/DC měniče na DIN lištu od Traco Power

Nová generace napájecích zdrojů na DIN lištu kombinuje velmi účinnou topologii obvodů s optimalizovaným poměrem cena/výkon pro průmyslové prostředí a pro výrobu elektrických rozvaděčů.

Konstrukce AC/DC měničů série TIB je zaměřena na zlepšení parametrů a funkcí pro dosažení co nejvyšší spolehlivosti v převážné většině aplikací. Díky velmi vysoké účinnosti až 94,5% je tato série naprostou špičkou mezi napájecími zdroji, určenými k montáži na DIN lištu. Jejich provedení umožňuje použití velmi útlého obalu. Kromě toho díky útlému designu je možné namontovat tyto AC/DC měniče i naplocho pomocí klipu, což je velmi praktické v případě plochých rozvaděčů. Indikátor DC-OK LED je přizpůsoben tak, aby byl viditelný z obou stran.

Vysoká účinnost má pozitivní vliv na potřebu odvodu tepla a spolehlivost produktu při plné zátěži v rozsahu teplot od -25°C až do + 60°C bez nuceného chlazení. Měniče jsou certifikovány pro použití při teplotách až do + 70°C s 20% snížením výkonu. TIB AC/DC měniče umí ještě jeden trik: po dobu 4s dokáží pracovat ve speciálním režimu overboost, kdy dodávají výkon 150% nominálu. Pokud se překročí tato doba, zdroj se automaticky restartuje po cca 10s. Režim overboost slouží k aktivaci krokových motorů, elektromagnetických ventilů nebo pohonů. Pro tyto speciální aplikace poskytují měniče TIB ochranu proti přepětí a tzv. "power back" imunitu. Dynamické změny zátěže mají minimální vliv na výstupní napětí (cca 100mV při skokovém nárůstu zátěže z 20 na 90%).

Imunita vůči EMC je velmi vysoká a splňuje příslušné normy pro průmyslové aplikace (EN61000-6-2), vyzařování splňuje normy pro rezidenční a komerční aplikace (EN61000-6-3). Výstupy měničů jsou ošetřeny tak, aby potlačovaly rušení ve vysokofrekvenčním pásmu a aby nedocházelo k rušení na dlouhých vedeních. Tyto výstupní filtry redukují šum na výstupu na hodnoty přípustné pro telekomunikační zařízení. AC/DC měniče TIB obsahují aktivní PFC obvod, který zvyšuje účiník až na 99%, rovněž snižuje náběhový proud.

Modely série TIB jsou k dispozici se jmenovitým výkonem 80, 120, 240 nebo 480 wattů (+ 50% zvýšení výkonu). Výstupní napětí je možné nastavit od 23,5 do 28 V DC. Jsou certifikovány pro normy IEC / EN 60950-1, UL 60950-1 a UL 508.

Pro ceny a dostupnost prosím navštivte náš webshop. V případě zájmu nás prosím kontaktujte na adrese info@soselectronic.cz.

Hlavní výhody:

  1. Velmi vysoká účinnost a tím nízké tepelné vyzařování
  2. Režim overboost - až 150% jmenovitého výkonu
  3. Velmi nízké EMI/EMC
  4. Aktivní PFC obvod

 

Download a odkazy:

 

 

Hodnocení článku: