Jste zde

Roboticky podporované broušení v režii Schunk a 3M

Procesy podporované robotem zaručují stálou, bezobslužnou a nepřetržitou kvalitu broušení i leštění.

Roboticky podporované broušení je náročný úkol vyžadující obrovské znalosti technik, procesů a materiálů. Aby se zajistilo, že uživatelé najdou pro svůj úkol optimální řešení, spojily se společnosti SCHUNK, lídr v uchopovacích systémech a upínací technice a 3M, přední výrobce průmyslových brusiv. Společně podporují společnosti v automatizaci jejich procesů broušení, leštění a kartáčování optimálním způsobem.

V případě obrobků mnoho firem spoléhá na manuální opracování. To je však v sériové výrobě nákladné a ne vždy přináší požadovanou přesnost a reprodukovatelnost. Na druhé straně procesy podporované robotem zaručují stálou, bezobslužnou a nepřetržitou kvalitu. Specialista na automatizaci, firma SCHUNK, podporuje zákazníky při přezkušování aplikací prostřednictvím testování v SCHUNK CoLab a dodává potřebné komponenty. S portfoliem produktů SCHUNK pro robotické obrábění budou moci zákazníci v budoucnu téměř zcela nahradit manuální procesy broušení, leštění a odjehlování v automatizované výrobě.

Aby se pro uživatele otevřel další potenciál, spolupracuje nyní SCHUNK se společností 3M, předním výrobcem průmyslových brusiv. 3M neustále pracuje na optimalizaci procesů broušení a leštění a mění je na efektivnější pomocí inovativních produktů. V kombinaci s odbornými znalostmi firmy SCHUNK v oblasti automatizace to otevírá zcela nové možnosti vývoje optimálních procesů broušení, leštění a kartáčování. Za tímto účelem obě firmy spojují své know-how a zpřístupňují jej uživatelům prostřednictvím kooperativního prodejního přístupu s řešeními na míru. Zákazníci tak těží ze zkušeností obou odborníků při plánování aplikace automatizovaného broušení.

Zatímco SCHUNK dodává robotu správné komponenty a podporuje technickou implementaci automatizační aplikace, 3M identifikuje správný brusný materiál a optimální parametry procesu. Za tímto účelem mohou být v SCHUNK CoLab provedeny rychlé a jednoduché studie proveditelnosti ohledně různých komponentů a ve vlastní robotické laboratoři společnosti 3M je možnost další optimalizace brusného procesu a tím dosažení optimálních koordinovaných povrchových výsledků. To znamená, že zákazníci získají to nejlepší z obou světů a dosáhnou optimálního, přizpůsobeného řešení automatizace pro svou aplikaci.

https://schunk.com/cz_cs/novinky/

Se společností Schunk se můžete setkat také na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně od 8. do 12.11.2021. Mezinárodní strojírenský veletrh je nejvýznamnější průmyslový veletrh ve střední Evropě, s každoroční účastí více než 1 600 vystavovatelů a 80 000 návštěvníků. Ze zahraničí přijíždí přes 50% vystavovatelů a 10% návštěvníků. Hlavním tématem MSV je Průmysl 4.0 a digitální továrna, tedy digitalizace výroby a také cirkulární ekonomika. V roce 2021 se MSV zaměří také na investiční příležitosti, tedy Start up projekty, nové nápady, inovaci jako příležitost k investicím. https://www.bvv.cz/msv/

 

Hodnocení článku: