Jste zde

Polovodičový bezpečnostní lankový spínač Allen-Bradley

Lankový spínač Allen-Bradley Guardmaster Lifeline 5 od společnosti Rockwell Automation je první polovodičový lankový spínač s funkcí E-stop v celém odvětví, který staví na patentované mikroprocesorové technologii.

Tradiční lankové spínače jsou náchylné k otravným výpadkům a nespolehlivému provozu kvůli změnám napětí lanka souvisejícím s teplotou. Polovodičový lankový spínač Allen-Bradley Guardmaster Lifeline 5 je opatřen elektronickým systémem monitorování lanka, který slouží ke kompenzaci teplotní roztažnosti a průvěsu.

Protože je lankový spínač není mechanický, ale elektronický polovodičový, nedochází u něho k mechanickému opotřebení, které bývá často spojováno s tradičními spínači. To s sebou přináší lepší provozuschopnost a spolehlivější bezpečnostní funkci v rámci delších pracovních cyklů.

Model z tlakově litého hliníku navíc disponuje volitelným integrovaným tlačítkem funkci E-stop, která slouží k zastavení stroje v případě nebezpečí pouhým zatáhnutím za připevněné lanko. Patentované mikroprocesorové řešení zjednodušuje nastavení. Přehledné LED kontrolky usnadňují napínání lanka a umožňují rychlé a přesné nastavení. Zároveň během provozu slouží k indikaci stavu spínače a k diagnostice.

Spínače Lifeline 5 jsou k dostání s tělem vyrobeným z tlakově litého hliníku nebo z odolné nerezi se stupněm krytí IP66 a IP67 (v uvedeném pořadí) a slouží k optimalizaci produktivity díky spojení maximální spolehlivosti s diagnostikou, což může pomoci zamezit neplánovaným odstávkám.

 

Prezentační video výrobce:

Odkazy:

Hodnocení článku: