Jste zde

Fotoelektrická čidla v praxi – rozeznání směru pohybu

V různorodých aplikacích průmyslové automatizace se nejčastěji používají dva druhy čidel: fotoelektrická a indukční (přiblížení). Oba mají své nedostatky a přednosti, které určují jejich použití.   A tak na příklad zatímco indukční čidlo může detekovat kovové objekty ukryté za neprůhlednou, nekovovou překážkou, pak fotoelektrické čidlo, které musí objekt v jistém rozsahu světla vidět,  takovou možnost nemá. Z druhé strany, pokud v takovém čidle použijeme laserové světlo, může být dosah detekce velmi velký, dosahující až několika desítek metrů. Takovým dosahem se již indukční čidla pochlubit nemohou.

Kabely pro průmyslovou automatizaci – jak vybrat ten pravý?

Potenciální zranitelnost automatizace spočívá v kabelových rozvodech, kde proudí kvanta dat. Jakékoli narušení komunikace může vést k přerušení výroby, nákladnému poškození stroje nebo koncového produktu. Proto je nutné mít kvalitní kabely, které jsou přizpůsobeny dané aplikaci.

ATOP: Řízené switche pro průmyslovou automatizaci

Společnost ATOP nabízí řadu EHG760x, kde jsou řízené gigabitové ethernetové PoE switche s průmyslovou třídou Layer-3 a díky podpoře Profinetu CC-B v2.33 jsou ideálním kandidátem pro páteř průmyslové automatizace. Certifikace NEMA TS-2 činí z řady EHG760x ideální volbu pro aplikace Smart City a Traffic Control.

Stránky