Jste zde

Používáte průmyslový Ethernet i vy?

Průmyslový Ethernet umožňuje propojení mezi standardními kancelářskými sítěmi a průmyslovým prostředím, čímž se stává standardem pro stále větší počet aplikací v průmyslové výrobě.
V současné době je Ethernet nejrozšířenější komunikační technologií na světě. Umožňuje rychlou výměnu dat mezi všemi zařízeními, připojenými v lokální síti. Díky své jednoduchosti se staly standardy Ethernetu nejpoužívanějšími síťovými standardy na světě. Důvodem této popularity je skutečnost, že nabízejí jednoduchou technologii spojenou s nejrozsáhlejší sítí na světě - Internetem.
 
Přínosy Ethernetu a s ním spojené koncepce sítí jsou očividné:
 
  • Jednoduchá možnost rozšíření
  • Rychlé zprovoznění díky technologii připojení
  • Dynamické nastavení šířky pásma (až 10 Gbit/s)
  • Shodná tvorba sítí pro různé aplikační oblasti (kancelářské i průmyslové)
  • Klasický systém provozních sběrnic

Úroveň průmyslové výroby je charakterizována používáním systémů provozních sběrnic: AS-Interface, Profibus, Device-NET a CANopen. Díky nim můžeme do komunikačního systému připojit řadu senzorů a ovládacích prvků, například měřicí sondy nebo pohony, které lze ovládat pomocí řídicí nebo logické jednotky. Komunikace probíhá až do úrovně senzorů /akčních členů. Přenosové rychlosti jsou do 12 Mbit / s nejvíce 255 zařízeními, v závislosti na příslušném systému sběrnice. Převládá lineární rozmístění se všemi zařízeními, zapojenými v sérii.
 
 

 

Nové možnosti díky průmyslovému Ethernetu


Průmyslový Ethernet představuje atraktivní alternativu klasického sběrnicového systému. Výhody představované Ethernetovým standardem (nezávisle na výrobci) jsou stále více využívány v každodenní praxi. Průmyslový Ethernet přináší výhody „běžného“ Ethernetu i do často nehostinného průmyslového prostředí (spolehlivá konektivita, dostupnost a snadné rozšiřování).
 
Produkty společnosti Lapp Kabel patří v této oblasti ke špičce a proto Vám níže přinášíme základní přehled těch nejpoužívanějších konektorů a kabelů vhodných pro průmyslový Ethernet.
 

ETHERLINE® Cat.5e

 

Vysoce kvalitní, dvojité stínění eliminuje vliv vysokofrekvenčních rušivých polí. Vnější plášť PUR (bezhalogenový), odolný vůči minerálním olejům a proti oděru. Odolný proti plamenu podle IEC 60332-1-2. Specifikace Cat.5e.

 

ETHERLINE® PN Cat.5

 
 
FC: „Fast Connect“ konstrukce kabelu. Odolný proti plamenu podle IEC 60332-1-2. ETHERLINE® Y FC a ETHERLINE® YY: odolný proti plamenu podle normy CSA FT-4. Provedení Cat.5.
 

Industrial Ethernet patchkabel H RJ45-RJ45

 
Průmyslová varianta propojovacího kabelu (patch) s konektory RJ45. Celkové stínění měděným opletem a hliníkem kašírovanou plastovou fólií. Odolný vnější plášť ze směsi PUR. K dispozici jsou 2párové i 4párové verze, standardně v délkách od 1 až do 20 m.
 

Konektor RJ45 Cat.5 pro PROFINET

 
 
Pouzdro: slitina zinku, šedá. Díky vícestupňovému upínání je možné uchycení kabelů s průměrem od 5,0 mm do 9,0 mm. Vhodný pro lankové jádro AWG 27/7 - 22/7 i plné jádro AWG 24/1 - 22/1. Barevné značení ve shodě s PROFINET pro aplikace Cat.5.
 

Průmyslový konektor RJ45 Cat.6A 10 IP68

 
 
Průmyslové provedení konektoru RJ45 Cat.6A s kovovým pouzdrem. Zástrčka / příruba poskytuje mechanickou ochranu a vysoký stupeň krytí IP68. Konektor je vhodný pro 10 Gigabit Ethernet. Vhodný pro lankové jádro AWG 27/7 - 22/7 (i pro PROFINET) i plné jádro AWG 24/1 - 22/1.
 


POZOR: odizolovací nástroj Data Strip zdarma!

 
Nabízíme Vám možnost získat kvalitní odizolovací nástroj Lapp Data Strip (61735810) zdarma. Stačí jen odpovědět na jednoduchou otázku Jaké typy kabelů používáte ve Vašich aplikacích?
 
1) LAN kabely pro strukturovanou kabeláž Cat. 5 (U/UTP, F/UTP, SF/UTP)
2) LAN kabely pro strukturovanou kabeláž Cat. 6 (U/UTP, F/UTP)
3) LAN kabely pro strukturovanou kabeláž Cat. 7 (S/FTP)
4) Kabely pro průmyslový ETHERNET Cat. 5e
5) Kabely pro průmyslový ETHERNET Cat. 6
6) Kabely pro průmyslový ETHERNET Cat. 7
7) Kabely pro průmyslový PROFINET

Vyberte jednu nebo i více možností a do odpovědi napište číslo té vybrané (vybraných). Tři výherce v SOS electronic losují 7. dubna 2015.

V případě zájmu Vám distributor, společnost SOS electronic, doporučí i další produkty z nabídky Lapp Kabel, vhodné pro průmyslový Ethernet. Stačí se jen ozvat na info@soselectronic.cz.
 

 

Download a odkazy:

 
 
Hodnocení článku: