Jste zde

Dejte sbohem veřejným nabíjecím stanicím

S rostoucím počtem elektromobilů na cestách roste i potřeba mít k dispozici dostatek nabíjecích stanic. Jednou z možností je mít doma vlastní. Startovací balíček nabíjecí techniky HOME of Phoenix Contact je hotové řešení připravené k použití.

Ještě se ozývají hlasy zpochybňující ekologickou stránku elektromobility, ovšem je jisté, že počet elektromobilů na silnicích stále přibývá, říká SOS electronic.  Zatímco při cestování na delší vzdálenosti se bez veřejných nabíjecích míst neobejdete, pro běžné každodenní cestování do práce a na nákupy vám postačí i domácí nabíjení. Jeden z nejvýznamnějších evropských hráčů na poli elektromobility, Phoenix Contact, přichází se setem, pomocí kterého si můžete vybudovat nabíjecí stanici u rodinného domu nebo firemní budovy.

Startovací balíček EV-SET-T2AC obsahuje všechny potřebné komponenty, montážní a instalační návod. Po složení je stanice připravena k nabíjení elektromobilů střídavým proudem s nabíjecími zásuvkami typu 2.

V procesu rozvoje elektromobility vzniklo více specifikací, včetně vlastní geometrie konektorů, které se ujali v různých regionech světa. Dnes jsou akceptovány 3 standardy:

1. Pro severní Ameriku - CCS type 1 (Combined Charging System)

Výraz “combined” znamená, že tentýž konektor je pro systémy na střídavé síťové napětí (jedno i třífázové) i na rychlé nabíjení stejnosměrným napětím.

2. Pro Evropu - CCS type 2

3. Pro Čínu - GB/T

P O Z O R ! Jelikož jde o zapojení zařízení do rozvodné sítě, může instalaci provádět pouze osoba s přiměřeným vzděláním a oprávněním (elektrikář).

V nabídce máme dva startovací balíčky nabíjecí techniky:

1. EV-SET-T2AC-BAS-RCM1-20AC5MES (1628077)

Sada s 5m nabíjecím kabelem ukončeným konektorem typu 2, který zapojíte do svého elektromobilu. Tato sada je určena pro 1 fázové střídavé napětí 230VAC, poskytuje nabíjecí výkon 3,7kW. 

V tomto případě jde o nabíjecí mód 3 / případ C - nabíjecí kabel je trvale připojen ke stanici, konektor má pouze na jednom konci - na straně vozidla.

Sada obsahuje:

● Nabíjecí kabel typu 2, délky 5m
● Držák konektoru na panel/stěnu
● Řídící jednotku nabíjení
● Modul diferenčního chybového proudu
● Potřebné svorkovnice a propojky

2. EV-SET-T2AC-BAS-RCM1-20ASE12s (1628080)

Startovací balíček se zásuvkou, kde použijete kabel dodaný s vozidlem, nebo si jej koupíte v SOS electronic EV-T2G3PC-3AC32A-5,0M6,0ESBK01 (1627692).

Tato sada je určena pro 3 fázové střídavé napětí 400VAC, poskytuje nabíjecí výkon 11kW. V tomto případě jde o nabíjecí mód 3 / případ B - nabíjecí kabel má konektor na obou koncích.

Sada obsahuje:

● Nabíjecí zásuvku
● Ochranný kryt (poskytuje krytí IP54)
● Řídící jednotku nabíjení
● Modul diferenčního chybového proudu
● Potřebné svorkovnice a propojky

K dispozici jsou pak tyto sady i ve verzi pro dvě nabíjecí místa.

Pro zajímavost ještě zmíníme, že pýchou firmy Phoenix Contact je systém rychlého nabíjení stejnosměrným napětím – High Power Charging (HPC). Tento systém umožňuje nabít akumulátory elektromobilu pro dojezd 100 km za 3 až 5 minut. Srdcem systému je konektor s inteligentním chlazením, který umožňuje použít nabíjecí proud až 500 A, což při systémovém napětí 1000Vdc představuje nabíjecí výkon 500 000 W.

Nabíjecí techniku HOME pro elektromobily najdete přímo v skladovém sortimentu SOS electronic. 
Další informace k produktům značky Phoenix Contact vám rádi poskytnou na adrese info@soselectronic.cz

Download a odkazy:

Hodnocení článku: