Výstavba nového průmyslového uzlu se stala nutností, když byly kvůli zájmu o přepravu zboží během covidových lockdownů překročeny původní kapacitní limity. Cílem při výstavbě haly bylo dosáhnout jednoduchého centrálního řízení, které je vzhledem k rozloze a využití velmi důležité. Zprovozněná moderní budova GLS má proto automatizovaný provoz díky instalovanému řešení EcoStruxure Building od Schneider Electric. To zahrnuje především automatické ovládání žaluzií a světlíků, spolehlivou kontrolu stavu agregátů a čerpadel, ochranu rozvaděčů a usnadnění kontroly havarijního systému pro tepelné čerpadlo. Nové centrum nabízí možnost automatizace řízení, centrálního ovládání a poskytuje detailní reporty o aktuálním stavu budovy, což pomáhá zvýšit efektivitu a snížit náklady na energie. Objekt je vytápěn tepelným čerpadlem a zároveň je zde zesílená izolace pro minimalizaci energetických ztrát. LED osvětlení instalované v celé hale má také možnost směnného provozu a nastavení intenzity osvětlení, čímž velmi přispívá k úsporám energie. Instalované řešení využívá KNX s moderními přístroji pro řízení technologií a vyhodnocování v reálném čase.
Celý systém tak spojuje a efektivně řídí mimo jiné 1 300 svítidel, 29 vrat, 50 kusů žaluzií a 44 světlíků, 2 tepelná čerpadla či kompletní vzduchotechniku.
GLS klade velký důraz na udržitelnost zdrojů a snižování uhlíkových emisí
V současné době společnost GLS, stejně jako Schneider Electric, díky svým snahám o udržitelnost patří k nejúspěšnějším firmám dle světového hodnocení EcoVadis. GLS dává velký důraz na udržitelnost zdrojů a snižování uhlíkových emisí. Od roku 2008 běží iniciativa ThinkGreen podporující ochranu životního prostředí. V nové průmyslové hale v Jihlavě použila celou řadu řešení, která podporují udržitelnost. Mimo automatizaci a digitalizaci celé budovy nainstalovala i fotovoltaickou elektrárnu se 666 solárními panely, která pokryje celodenní spotřebu energie areálu a výrazně snižuje množství uhlíkových emisí.